Історія цирку

786911.jpg У Дніпровському цирку виступали видатні діячі циркового мистецтва: М. Румянцев, Н. Капітанова, Ю. Куклачов, І. Кіо, Ю. Нікулін, В. Запашний, В. Шевченко, Л. Шевченко, представники династії Дурових, Ярових, Корнілових , Шемшур, Ельворті, Довейко.
 
Цирк очолювали Ф. Яшинов (1932-1970 рр.), А. Нікітін (1976-1994 рр.), В. Бруханський (1994 -2010 рр.).

З 2010 р - генеральний директор, художній керівник Дніпровського державного цирку - Шабатько В. І.
Дніпровський державний цирк знаменитий унікальним будинком, аналога якому немає у всьому світі. Серед достоїнств Дніпровського цирку - купольні склепіння оригінального малюнку, такий купол дає можливість зручно кріпити підвіску апаратів артиста і створює відмінну акустику.

Вперше у вітчизняній практиці при будівництві Дніпровського цирку застосували шатрове покриття із збірних залізобетонних елементів.

Шатер бродячого цирку-шапіто, в даному випадку, виступає в зміненому масштабі і в іншому матеріалі.
 
 
scheme.jpg
Вдень - це намет, ввечері, коли «цирк запалює вогні», - як у фокусі ілюзіоніста, перетворюється в жерло вулкана, з якого вириваються вогняні карбовані звірі, блискучі в променях барвистого підсвічування. Світлові ефекти - в дусі справжнього циркового уявлення - є своєрідною рекламою цирку, що виконана архітектурними засобами.

Відпала необхідність в пояснювальних написах: вдало знайдений архітектурний образ свідчить про призначення будівлі краще всяких слів. Спроектовано об'їзний шлях, прохід на рівні манежу для артистів (що не стикаються з публікою, як в інших цирках), вхід в зал для глядачів - з середнього ряду.

У Дніпровському цирку продумані і організовані приміщення для тварин - стайні, вольєри, разномерні клітини і багато іншого.

Дніпровський цирк - єдиний в Україні цирк з репетиційно - постановочним манежем.

Місткість залу 1852 чоловік.

Прокоментувати:

49002, м. Дніпро, вул. Січеславська Набережна, 33 © 2017 Дніпровський Державний Цирк. All Rights Reserved.